Awans: Zostań Marszałkiem Polski

awans-01

Gra „Awans – zostań marszałkiem Polski” służy przybliżeniu młodzieży polskich stopni wojskowych z 1939 r. Grając kartami z naramiennikami od szeregowca do marszałka Polski, gracze poruszają się po planszy przedstawiającej szczeble wojskowej hierarchii. Do gry dołączone są biogramy i zdjęcia uczestników kampanii wrześniowej oraz krótkie opracowanie historyczne na temat polskich stopni wojskowych w dwudziestoleciu międzywojennym.

Uwaga: nakład gry został wyczerpany.

Informacja o grze:

  • Autor: Karol Madaj
  • Wiek graczy: 8+
  • Liczba graczy: 2
  • Data wydania: 2009

Materiały i publikacje:

[GALERIA 3+ zdjęć]


Awans: Zostań Marszałkiem Polski – edycja specjalna w 70. rocznicę wypłynięcia ORP Orzeł w ostatnią misję.

awans-02

W 2009 r. zespół Wydziału Edukacji Biura Edukacji Publicznej IPN opublikował grę „Awans – Zostań marszałkiem Polski”. Jest to gra edukacyjna, która w atrakcyjny sposób ułatwia poznanie dystynkcji obowiązujących w Wojsku Polski w 1939 r. Jej wydanie było jednym z elementów obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zainteresowanie grą przekroczyło najśmielsze oczekiwania autorów, a gra stała się znakomita pomocą wykorzystywaną w działalności edukacyjnej. Co ważne, „Awans” znalazł uznanie nie tylko w oczach dzieci i młodzieży, ale także osób dorosłych. Bardzo cieszyły także pozytywne opinie ze strony recenzentów. Wiele osób dzieliło się swoimi uwagami na temat gry, postulując jej stopniowe rozszerzanie.

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym postulatom, przygotowaliśmy drugie wydanie „Awansu” – wzbogaconego o dodatkowa planszę i talie kart zawierające oznaczenia dystynkcji obowiązujących w Marynarce Wojennej. Nową edycją „Awansu” chcieliśmy także uczcić przypadającą w maju 2010 r. 70. rocznicę wypłynięcia ORP „Orzeł” w ostatnią misję.

Gra składa się z kilku elementów, są to: karty do gry, plansze i pionki. Bardzo ważne jest dołączone do gry opracowanie. Oprócz zasad gry można w nim znaleźć krótką historię polskich stopni wojskowych w dwudziestoleciu międzywojennym oraz tabelę synchronizującą nazwy stopni wojskowych w najważniejszych rodzajach wojsk II Rzeczypospolitej. Istotnym uzupełnieniem jest galeria 17 postaci – żołnierzy Wojska Polskiego z czasów II Rzeczypospolitej. Wśród nich znajduje się także Jan Grudziński – ostatni dowódca ORP „Orzeł”. Zdjęcia zostały dobrane w taki sposób, aby czytelnik mógł rozpoznać stopień wojskowy.

Uwaga: edycja specjalna gry „Awans” nie będzie dostępna w sprzedaży. Zdobyć ja można w organizowanych przez IPN projektach edukacyjnych, konkursach i turniejach.

Informacja o grze:

  • Autor: Karol Madaj
  • Wiek graczy: 8+
  • Liczba graczy: 2
  • Data wydania: 2009

Materiały i publikacje:

Pełna instrukcja:

Pobierz (PDF, 6.13MB)

 

0 Udostępnień